Iranian Golden Pages Canada - Zarvaragh.com
Home Directory Promote Your Business Services Need Business Advice? About Us Contact Us  
 


Advanced Search 
Contact us to promote your business
Your listing will appear on Google!
 

خطرناک ترین مشاغل حوزه فناوری اطلاعات
بر خلاف آنچه ممکن است به نظر برسد مشاغل خطرناکی نیز بین مشاغل موجود در حوزه فناوری اطلاعات وجود دارد. این خطرات ممکن است به صورت فیزیکی یا روانی باشد. در این مشاغل اگر صدها متر بالای یک دکل مخابراتی در حال کار باشید با خطرات جانی روبرو هستید و اگر مسئول کنترل محتوای یک سیستم باشید با خطرات روحی و روانی روبرو خواهید شد.
1- تعدیل محتوای اینترنت(مدیریت محتوا)
فکرش را بکنید شما مسئول این باشید که همیشه دنبال زشت ترین، منزجر کننده ترین، غیر اخلاقی ترین و… موضوعات در اینترنت باشید و آنها را از دید عموم خارج کنید. بله شما آنها را از دید عموم خارج میکنید ولی به ناچار خودتان با همه ی آنها روبرو میشوید. این کاری است که مدیران محتواهای سیستم های آنلاین انجام میدهند. اگر در گوگل به دنبال عکس بگردید، میبینید که جستجو دارای حالت امن و غیر امن است. در حالت امن شما با محتواهای غیر اخلاقی برخورد نخواهید کرد.Stacey Springer نایب رئیس یک شرکت مدیریت محتوا که برای ۸۰ مشتری روزانه بیش از ۷ میلیون عکس را مورد بازبینی قرار میدهند میگوید:”واضح است این شغلی برای هر کس نیست. بعضی از مردم به اشتراک گذاری عکسهای مستهجن را امری شخصی و خصوصی میدانند!”. کارمندان این شرکت از مشاوره ی روانی رایگان بیمه ی سلامتی استفاده میکنند.
2- مونتاژ الکترونیک
شبکه های امنیتی دور و بر خوابگاه های کارخانه جات الکترونیک در Shenzen در چین یاد آور خاطره بد کشته شدن ۱۰ کارمند از ماه ژانویه است. یک کارمند ۲۵ ساله که یک مدل آزمایشی از گوشی آیفون را سال پیش گم کرده بود نیز تصمیم به خودکشی گرفت. قضیه این داستان ها ظاهرآ پیچیده تر از این حرفها است. شرکت Foxconn که سازنده ی آیفون و آیپد و سایر محصولات الکترونیکی است از طرف اپل، دل و اچ پی به حمایت از شرایط کاری سخت در مقابل درآمد کم متهم شده است. هر چند اتفاقات منجر به خودکشی در یک حلقه ی پیچیده قرار دارند، ولی گروه های حمایت از حقوق بشر شرکت Foxconn و دیگر کارخانه های مشابه را به دلیل ایجاد شرایط کاری سخت و پر استرس برای کارمندان که بیشتر از اقشار پایین جامعه و روستایی هستند را محکوم میکنند.
در سایه ی این خودکشی ها شرکت ها درآمدها را بالاتر برده اند و قرار است تستهای روانی را برای کارمندان در نظر بگیرند. شرکت Foxconn نیز قرار است تعداد نیروی کارش را از بیش از ۹۰۰ هزار نفر به ۱٫۳ میلیون نفر در سال آینده افزایش دهد.
بر طبق گزارشات فشارهای روانی تنها شرایط سخت کاری در کارخانه های الکترونیکی نیستند. شرکت های حمایت از حقوق بشر علاوه بر اینها مدعی شده اند کارمندانی که میکروچیپها را تست، یا ال سی دی ها را برای شرکت سامسونگ مونتاژ میکنند، در معرض اشعه های مضر سرطان زا قرار دارند.

3- تعمیر کابلهای اینترنت زیر دریا
کابلهایی که به طول هزاران کیلومتر زیر دریاها و اقیانوس ها کشیده شده است ارتباط بین مردم در قاره های جهان برقرار میکند میکند.
برخلاف باور عمومی این ارتباطات سخت افزاری است که بیش از ۹۹ درصد از ارتباطات اینترنتی را فراهم میکند(نه ماهواره ها). این ارتباطات همچنین نیازمند رسیدگی و تعمیرات است، مثلآ برای مواقعی که در اثر یک اتفاق طبیعی مثل زلزله، جریان داده دچار اختلال شود.
حدود ۷۰ کشتی در سرار جهان وظیفه ی نصب فیبرهای نوری در زیر دریا و همچنین تعمیرات آنها را بر عهده دارند. هر کدام از این کشتی ها دارای حدود ۵۰ نفر خدمه شامل مهندسان نصب کابل و مهندسان ابزارهای کنترل از راه دور هستند. آنها هفته ها یا ماهها در دریا بسر میبرند.
کارکنان کشتی کابلها را به زیر دریا هدایت میکنند و با استفاده از رباتها آنها را کف دریا نصب میکنند. هرچند دستکش محافظ استفاده میکنند ولی در صورتی که خطایی در رابطه با کابلهایی که با ۱۰ هزار ولت عمل میکنند رخ دهد و فقط با یک ثانیه نگاه مستقیم به لیزری که از کابل میگذرد باعث سوختگی شبکیه چشم خواهد شد!
برج های مخابراتی میتوانند بیش از ۶۰ متر ارتفاع داشته باشند
4- صعود از برج های مخابراتی
نزدیک به ۱۱ هزار نفر مسئول نصب و تعمیر برج های مخابراتی هستند که تماس موبایلهای ما را برقرار میسازند. در سال ۲۰۰۶، ۱۸ نفر از این افراد در هنگام کار جان خود را از دست دادند.در سال ۲۰۰۸ بالا رفتن از برج های مخابراتی در راس خطرناک ترین شغلهای اداره ی امنیت و سلامت شغلی آمریکا قرار گرفت.
صنعت در این زمینه بهبودهایی داشته است ولی هر کاری در ارتفاع بسیار زیاد خطر سقوط را هم به همراه دارد.
منبع پی سی ورد.
http://www.toluesoft.com


672 page views
Want to convert pinglish to english?   Want to convert date?   Want to find out today's currencies' value?
         
Need a dictionary?   Want to download Zarvaragh's pdf version?   Need business advice?

 
 
 
 
 
   
 
   
 
 
 
     
 
Head Office
Toronto, Ontario, Canada
Phone: 416-222-2211
Toll Free: 1-855-460-2211
Fax: 416-222-7422
mail@zarvaragh.com
   
3500 Dufferin Street
Suite 603 Toronto,ON M3K 1N2

Montreal, Québec, Canada
Toll Free: 1-855-460-2211
Fax: 416-222-7422
montreal@zarvaragh.com

Orange, California, USA
Phone: 714-978-4888
Toll Free: 1-855-460-2211
usa@zarvaragh.com

© 2011 www.zarvaragh.com
Sitemap:

Home
Add Your Business
Directory
Promote Your Business
Services
Need Business Advice
About Us
Contact Us
Website Legals
Download Zarvaragh Online Versions:

2015 - 2016
2014 - 2015
2013 - 2014
2012 - 2013
2011 - 2012
2010 - 2011
2009 - 2010
2008 - 2009
2007 - 2008
2006 - 2007
2004 - 2005